آرشیو آذر ماه 1399

راز موفقيت در دنياي كسب و كار آنلاين

یکشنبه ۲۳ مرداد ۰۱

مزاياي فروشگاه اينترنتي چيست؟

فروشگاه اينترنتي چيست؟20 فروردين 1399فروشگاه اينترنتي چيست؟امروزه بسياري از افراد در ارتباط با فروش اينترنتي و فروشگاه هاي اينترنتي صحبت مي كنند و كمكتر كسي را هست كه با اين واژه آشنا نباشد و يا حداقل يك بار اسم آن را نشنيده باشد.
با پيشرفت تكنولوژي و روي آوردن مردم به كامپيوتر و موبايل امروزه بهترين راه فروش ، از طريق اينترنت مي باشد و بسياري از كسب و كارها روش هاي سنتي خود را كنار گذاشته و به فروش اينترنتي روي آورده اند.
حال اگر شما هنوز با اين واژه ها آشنايي نداريد ما در اين مقاله توضيحاتي را به شما ارائه مي دهيم.
فروشگاه اينترنتي چيست؟فروشگاه اينترنتي وب سايتي است كه اطلاعات مربوط به محصولات فروشگاه را به مخاطب نشان مي دهد و با استفاده از يك اتوماسيون نرم افزاري امكان خريد محصولات را فراهم مي كند. در اين فروشگاه ها محصولات دسته بندي مي شوند. و شما مي توانيد روي محصول مورد نظر خود كليك كنيد و اطلاعات و مشخصات مربوط به آن را مطالعه كنيد و يا حتي آن را با ديگر محصولات مقايسه كنيد و با ديدي باز خريد انجام دهيد.
به بياني ديگر فروشگاه اينترنتي وب سايتي است كه امكان جستجوي كالاي مورد نياز، مقايسه كالاهاي همسان، مشاهده نظرات كاربران  ، مطالعه مزيت ها و معايب كالا ، پرداخت اينترنتي و در نهايت خريد اينترنتي كالا را براي بازديدكنندگان به وجود مي آورد.
براي داشتن يك آنلاين شاپ بايد يك سايت طراحي كنيد ، تبليغات انجام دهيد ، كالا و خدمات را معرفي كنيد ، ظاهري جذاب و زيبا براي سايت در نظر بگيريد و توضيحاتي بدهيد كه خواننده را متقاهد به خريد كالا كند.
براي داشتن يك سايت فروشگاهي با امكانات بي نظير مي توانيد از پلتفرم ناپ كامرس استفاده كنيد.
سبد خريد چيست؟سبد خريد در تمام فروشگاه هاي اينترنتي وجود دارد و مانند سبد هاي واقعي در فروشگاه ها عمل مي كند يعني شما هر محصولي را كه بخواهيد خريد كنيد مي توانيد به سبد خريدتان اضافه كنيد و وقتي همه خريد تمام شد يكجا همه محصولات را سفارش دهيد.
استفاده از سبد خريد بسيار ساده است و در صفحه همه محصولات يك دكمه افزودن به سبد خريد وجود دارد كه از آن طريق مي توان محصولات انتخابي را به سبد خريد انتقال داد.
انواع فروشگاه هاي اينترنتي كدام اند؟1.فروشگاه هاي كالاهاي فيزيكي : در اين فروشگاه كالاهاي قابل لمس و فيزيكي به فروش مي رسد. اين كالاها مي تواند شامل : موبايل، لباس ، لوازم آرايش ، مواد شوينده و ... باشد.در اين فروشگاه ها مشتري سفارش را ثبت و پرداخت مي كنند و سپس كارمندان فروش نسبت به ارسال محصول اقدام مي كنند.
2.فروشگاه هاي كالاي ديجيتال : اين فروشگاه ها فروشگاههاي محصولات دانلودي يا مجازي هستند. اين محصولات محصولاتي هستند كه كاربرد بعد از پرداخت مي تواند از طريق لينك ارسالي مواردي مانند پي دي اف، عكس ، موزيك ، فيلم و ... را دانلود كند.
فروش اينترنتي
انواع روش هاي پرداخت اينترنتي و خريد اينترنتي كدام است؟1.پرداخت در محل : معمولا بيشتر كاربران اين روش را انتخاب مي كنند به دليل اينكه كلاهبرداري زياد شده مردم كمتر به پرداخت هاي آنلاين اعتماد مي كنند مگر آنكه قبلا از آن خريد كرده باشند ويا كسي به انها معرفي كرده باشد در غير اينصورت انها روش پرداخت در محل را انتخاب مي كنند. در اين حالت محصول را از فروشگاه با پيك يا پست در محل مشتري تحويل مي دهند و سپس هزينه را دريافت مي كنند.
2.پرداخت آنلاين يا اينترنتي : در اين روش شما بعد از انتخاب محصولات فاكتور خريد را پرداخت مي كنيد و بعد كالا براي شما ارسال مي شود. در فروشگاه هايي كه كالاي ديجيتال مي فروشن راه ديگري وجود ندارد اما در فروشگاه هايي كه كالاي فيزيكي ميفروشن ميتواند يكي از گزينه هاي پرداخت باشد.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/

كسب و كار اينترنتي چيست


وظيفه فرد كسب و كاري (business man)
فرد كسب و كاري يا همان شخص بيزنسي در كسب و كار بايد بتواند تمامي موضوعات مالي را كنترل كند و همچنين استراتژي‌هاي كلان را هم مشخص كند. اين شخص بايد توانايي زيادي در مديريت بحران داشته باشد تا بتواند كسب و كار اينترنتي را در مواقع حساس نجات دهد. در بيش‌تر استارت‌آپ‌ها شخص كسب و كاري به‌عنوان مديرعامل مجموعه فعاليت مي‌كند.نحوه كسب درآمد مشاغل آنلاين

ميزان و نحوه كسب درآمد در مشاغل آنلاين
اگر بخواهيد در كسب و كارهاي اينترنتي فعاليت كنيد بايد بدانيد كه درآمد شما مشخص نيست و بستگي به عملكرد شما در اين كار دارد. معمولا درآمد كسب و كار اينترنتي در ايران بسيار بهتر از كارمندي است اما بهتر است بدانيد زماني اين اتفاق مي‌افتد كه شما بتوانيد مهارت‌هاي لازم را كسب كنيد.  كسب و كار اينترنتي افراد فعاليت كننده در كسب و كارهاي اينترنتي در ۲ حالت درآمد دارند، حالت اول زماني است كه شما مديريت يك مجموعه را برعهده داريد و حالت دوم هم زماني است كه شما مي‌خواهيد در زير مجموعه يكي از اين شركت‌ها فعاليت كنيد. با اين اوصاف اگر بخواهيد به‌عنوان كارمند در يكي از شركت‌هاي اينترنتي فعاليت كنيد بسته به ميزان كاري كه انجام مي‌دهيد از ۲ تا ۳۰ ميليون تومان حقوق دريافت مي‌كنيد و اگر هم به‌عنوان كارآفرين فعاليت داريد هيچ سقف مشخصي براي ميزان درآمد شما ندارد.

براي راه‌اندازي كسب و كار اينترنتي پر سود مي‌توانيد از مشاوران مجرب دكتر ويز راهنمايي بگيريد تا شما در اين مسير ياري كنند.

مشاغل اينترنتي موفق
معيارها و عوامل بسيار زيادي براي جدا كردن كسب و كارهاي موفق و ناموفق وجود دارد اما برخي از آن‌ها نسبت به ديگر معيارها مهم‌تر هستند. در ادامه اين مطلب مهم‌ترين عواملي كه باعث موفقيت يك كسب و كار اينترنتي مي‌شود را براي شما آورده‌ايم.

۱ـ سريع‌‌تر كردن زمان سوددهي
مشاغل اينترنتي موفق زيادي در سطح اينترنت وجود دارد كه زمان زيادي از تاسيس آن‌ها نمي‌گذرد اما به درآمد پايدار و مناسبي رسيده‌اند. نكته مهم در كسب و كارهاي اينترنتي اين است كه مباني استارت آپي را به صورت درست و اصولي طي كنند چرا كه در غير اين‌صورت ممكن است استارت آپ در مراحل مختلف دچار مشكلات مالي شود. معمولا كارهاي اينترنتي كمي زمان‌بر هستند و بعد از گذشت حداقل يكي دو سال زمان، به رشد مي‌رسند اما ممكن است به كمك روش‌هايي، زمان سوددهي كسب و كارهاي آنلاين را سريع‌تر كرد. سريع‌تر كردن روش‌هاي سوددهي كار آساني نيست و بسته به هر كسب و كاري متفاوت است اما بايد در نظر داشته باشيد كه اين روش‌ها فقط توسط متخصصان كسب و كاري باتجربه قابل اطمينان است.

در مقاله راه‌اندازي استارت آپ دكتر ويز، بررسي‌هاي زيادي در مورد چگونگي شروع كسب و كار آنلاين داشتيم و براي شروع كسب و كار اينترنتي توصيه مي‌شود كه آن را مطالعه كنيد.۲ـ حمل و نقل
يكي از وجوه تمايز كسب و كارهاي موفق و غيرموفق موضوع حمل و نقل يا لاجستيك كالاهاي ارسالي مشتريان است. معمولا مشتريان ترجيح مي‌هند تا كالاهاي خريداري‌ شده‌شان در سريع‌ترين زمان ممكن به دست‌شان برسد. به همين دليل قبل از راه اندازي يك كسب و كار اينترنتي و فروش اينترنتي محصولات بايد به فكر مباحث حمل و نقلي آن باشيد. البته شركت پست ملي ايران بيش‌تر كالاها را با كمترين هزينه به دورترين نقاط كشور ارسال مي‌كند اما برخي از كالاها مانند كالاهاي خوراكي و دارويي نيازمند يك سيستم ارسال سريع‌تر هستند. همچنين در نظر داشته باشيد كه معمولا مواد خوراكي قابل ارسال با پست نيستند مگر خشك‌بار و خوراكي‌هايي شبيه آن.

۳ـ پشتيباني قوي
اگر كسب و كار اينترنتي شما يك شركت خدماتي است و كالايي را ارسال نمي‌كند كار شما سبك‌تر است اما معمولا در شركت‌هاي خدماتي مباحث پشتيباني اهميت بيش‌تري پيدا مي‌كند. معمولا مشتريان مي‌خواهند در كم‌ترين زمان ممكن از طرف شركت مذكور خدمات و پشتيباني دريافت كنند به همين دليل بهتر است سعي كنيد يك تيم پشتيباني قوي براي كسب و كار آنلاين‌تان در نظر بگيريد. البته بهتر است در نظر داشته باشيد كه معمولا داشتن يك تيم پشتيباني هزينه‌هاي زيادي دارد و در شروع كار مي‌توانيد از دوستان يا اعضاي خانواده‌‌تان استفاده كنيد.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/

 
https://www.trahysite.ir/internet-business-training/

چگونه سايت طراحي كنيم ؟

ممكن است شما كه همين ساخت سايت حالا اين مقاله را مطالعه مي كنيد سرمايه كافي براي ساخت سايت نداشته باشيد و هدف اصلي من در اين مقاله اين است كه روشي را براي ساخت سايت به شما آموزش داديم كه نياز به سرمايه زيادي ندارد و با كمترين هزينه ممكن  ميتوانيد يك سايت كاملا حرفه‌اي با تمام امكانات براي خودتان راه اندازي كنيد.
البته اين را هم بگويم كه اگر شما ساخت وب سايت را ياد بگيريد مي توانيد با ساخت سايت براي ديگران درآمدزايي كنيد. طراحي سايت يكي از پردرآمدترين و پولساز ترين مشاغلي است كه مي توانيد در منزل راه اندازي كنيد، البته به اين موضوع به صورت كامل پرداختيم كه چطور مي توانيد با ساخت سايت كسب درآمد كنيد.
 
همانطور كه گفتم بسياري از افراد در راه اندازي و ساخت سايت شان دچار مشكل مي شوند و نمي دانند كه چطور بدون برنامه نويسي و كد نويسي و با كمترين سرمايه ممكن مي توانند يك سايت كاملا حرفه‌اي با تمام امكانات راه اندازي كنند كه در اين مقاله آموزش ساخت سايت به صورت كامل پرداختيم كه چطور سايت تان را خودتان راه اندازي كنيد.
وقتي سايت تان را خودتان بسازيد از بسياري از هزينه هاي اضافي و سنگين جلوگيري مي كنيد. البته به لطف بسيار بزرگ سيستم هاي سايت ساز و سيستم هاي مديريت محتوا اين امكان وجود دارد كه براي ساخت سايت تان به سراغ شركت هاي طراحي سايت مراجعه نكنيد و خودتان دست به كار شويد و سايت تان را بسازيد.
 
حتما شنيده ايد ساخت وب سايت بدون كدنويسي و برنامه نويسي امكان پذير است و اصلا نيازي نيست براي اينكه سايت براي خودتان طراحي كنيد زبان هاي برنامه نويسي تحت وب را ياد بگيريد. علم به قدر پيشرفت كرده است كه براي راه اندازي و ساخت سايت اصلا نيازي به كدنويسي و زبان هاي برنامه نويسي نداريد. همه چيز براي شما مهياست تا بتوانيد يك وبسايت كاملا حرفه‌اي با تمام امكانات براي خودتان راه اندازي كنيد.
در اين مقاله كه يكي از كاملترين و جامع ترين مقاله ها در زمينه آموزش ساخت سايت است قصد دارم به صورت قدم به قدم و كاملا به زبان ساده راه اندازي و ساخت وب سايت را به شما آموزش بدهم. اگر شما جزء افرادي هستيد كه دوست داريد خودتان با سليقه خودتان سايتتان را بسازيد و يا ميخواهيد در هزينه‌هاي طراحي و ساخت سايت تان صرفه جويي كنيد پيشنهاد ميكنم حتما اين مقاله را تا انتها مطالعه كنيد. مطمئنم كه از خواندن مقاله لذت خواهيد برد. پس همراه من باشيد.
 
آموزش ساخت سايت از 0 تا 100آموزش ساخت سايت از 0 تا 100
در اين مقاله قصد دارم مراحل راه اندازي و ساخت سايت را به صورت كامل به شما آموزش بدهم. قبل از اينكه به سراغ راه اندازي و ساخت سايت تان برويد بايد هدف اصلي تان را مشخص كنيد. بايد مشخص كنيد كه چرا قصد داريد سايت راه اندازي كنيد و هدف اصلي تان از راه اندازي كسب و كار اينترنتي چيست؟
آيا هدفتان اين است كه براي طراحي سايت كسب و كار اينترنتي تان سايت بسازيد يا اينكه قصد داريد از طريق ساخت سايت كسب درآمد كنيد؟ البته مطمئن باشيد اگر اين مقاله آموزش ساخت سايت را كامل ياد بگيريد ميتوانيد هم براي خودتان سايت بسازيد و هم مي توانيد از طريق طراحي سايت كسب درآمد كنيد.
پس قبل از اينكه به سراغ راه اندازي و ساخت سايت برويد بايد ببينيد كه اصلا هدف شما از راه اندازي كسب و كار اينترنتي و ساخت سايت چيست و آيا هدف دقيقي داريد يا نه. البته اين موضوع گفتن ندارد و مطمئن هستم كه شما هدفتان را از قبل مشخص كرده ايد. پس بريم سراغ مراحل اصلي راه اندازي و ساخت سايت.
 
آموزش ساخت سايت بدون علم برنامه نويسيهمانطور كه قبلا هم اشاره كردم بسياري از افراد فكر ميكنند كه براي ساخت سايت حتما بايد برنامه نويسي و كدنويسي بلد باشند. اما به لطف بزرگ سايت سازهايي كه تا به حال آمده مي‌توانيد بدون دانش برنامه نويسي و كدنويسي خودتان سايتتان را طراحي كنيد.
كلا ساخت سايت و طراحي سايت به چهار مرحله تقسيم بندي مي شود: